Freyja.jpg, 41kB
Dnes je neděle, 28.05.2023
nadpis.png, 31kB

Bílý švýcarský ovčák

Freyja od Kunovského lesa

Počet návštěv:

Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz
čeština.jpg, 131kB angličtina.jpg, 131kB

Nástěnka

20. srpna 2015 - Výsledky RTG

DKK 2/0, DLK 0/0 

Pro začátek něco málo o nás....

 

Jmenujeme se Lada a Zdeněk Jiráskovi a naši první fenku Bílého švýcarského ovčáka jsme si pořídili na jaře roku 2013.

Záměrně uvádím "první", protože věřím, že dlouho nezůstane jen u jedné. Já i manžel jsme ve společnosti psů vyrůstali, ale vždy se jednalo o malá či střední plemena. Před dvěma lety jsme se přestěhovali do rodinného domku s velkou zahradou na vesnici a začali uvažovat, že bychom si k našim dvěma Boloňským psíkům Charliemu z Dolní Dobrouče a Daphne Dapeny Bohemia pořídili dalšího člena rodiny.

 

Nastalo ale velké dilema, jaké plemeno zvolit. Chtěli jsme nekonfliktního rodinného psa a společníka, vhodného k dětem, který ale dokáže být ostražitý, je schopen zastat funkci hlídače, snadno se učí a hodí se pro sportovní výcvik. Manžel se přikláněl k Německému ovčákovi, já uvažovala o plemeni Hovawart nebo Border Kolie. To vše ale jen do chvíle, kdy jsme na internetu narazili na fotografii krásného bílého elegantního psa ovčáckého typu. Úžasný vzhled umocněný výbornými povahovými vlastnostmi.......bylo rozhodnuto.

V dubnu 2013 jsme se vypravili pro naší fenku Freyju, kterou jsme měli v chovatelské stanici Od Kunovského lesa zamluvenou již dlouho před narozením.

Domů jsme si přivezli malou bílou kuličku, která si okamžitě získala celou rodinu.

 

 Naši psi jsou pro nás platnými členy rodiny, vyrůstají a dále žijí s námi jako součást domácnosti, účastní se všeho dění, svojí přítomností vyplňují náš volný čas. Přestože naše fenka má svůj kotec a krásnou zateplenou boudu, kterou ji manžel vyrobil a kde spokojeně přespává, má potřebný kontakt jak s námi, tak také s cizími lidmi i psy či jinými zvířaty. Věnujeme se pravidelně výcviku, chodíme na procházky nebo si jen tak hrajeme.                      

 

 

 

 

 

© 2015 Bílý švýcarský ovčák Freya